Otsing sellest blogist

16. okt 2009

Reedene rõõm


Reeded on ikka olnud käesirutuseks nädalavahetusse. Ja koolilapsel rõõm laupäeva hommikusest pikemast unest. Nüüd on meie majja saabunud teistlaadne reedene rõõm, et laps tuleb koju, olles nädala sees ühikas elanud ja endiselt juba õudusunenägusid hommikusest mannapudrust näinud. Aga koju on ju alati hea tulla, eriti kui midagi head veel ees ootamas. Kuna ma reeglina nädalavahetustel töötan, nii ka seekord, otsustasin täna valmistada salatit ja pizzat. Mõlemat saab mitu päeva rõõmsalt süüa.

Salatiks valmistasin makaroni-suitsukana salati. Jäi mõnusalt magus ja krõmpsuv ja suitsune, samas makaron lisas toitvust.Keetsin paraja portsu spiraale, 3 muna, hakkisin keskmise sibula, pool rõõmsalt kollast paprikat, ühe sibulõuna, peotäie ananassi kuubikuid, 1 tomati, 2 suitsukana kintsu,ema tehtud imehead marineeritud kurki, segasin majoneesi ja hapukoorega, maitsestasin piprasegu ja soolaga.Kile peale ja külmkappi nädalavahetust ootama.

Pizza mõtte tekitas mulle pähe tegelikult mu tudengist tütar, kes nõu küsides helistas, et milline põhi ja kuidas ja mismoodi. Kuna ma pole ise eriline pärmitaignakäsi ja mulle pizza all too niiväga ei meeldigi, siis soovitasin pizzapõhjapulbreid poes uurida. Aastate eest sai ikka sellega suuri pannipizzasid tehtud. Nüüd, ausalt öeldes ja pean häbiga tunnistama, ei mäletagi, mil.Igal juhul minu pizzategu nägi välja siis niisugune.
Ostsingi Domina pizzapõhjapulbri, mis oli meie maapoes odavam(17.20), kui Vilma samalaadne kotike. Segada tuli vee ja õliga ja seisma jätta. Panin ahju 200 kraadi peale sooja, küpsetuspaberi plaadile ja rullisin jahu abiks võttes taigna kenasti paberile. Kapist leidsin mehe Prantsusmaalt ostetud bolognaise saucet, selle määrisin põhjale, tundus seal lisaks tomatile olevat porgandit, sibulat, ehk ka seenetükke. Riivisin kolmveerandi juustuportsust, laotasin kenale punavale pinnale laiali. Praetud hakkliha-sibulasegu ja tomati kuubikud, veidike järelejäänud pohlakana taiseid tükke, paprika kullakollast, ananassi magusalt mahlaseid seibe, maitsestasin piprasegu, sutsu soola ja pizzamaitseainega ja puistasin üle veerandi järelejäänud riivjuustuga. Ja ahju 30 min. Taimer käima ja kella ja oma tegemisi sutsu küll uisapäisa ajastades, helises kellake köögis samal hetkel, kui mu pikk poeg köögiuksest sisse astus ja mõnusat pizzalõhna oli juba hoov täis.
Retsepti annan ka, kui keegi on kogustest huvitatud: 1 domina pizzapõhjapulber, 400 g veise- ja seahakkliha, 1 suur sibul, 240 g juustu, 1 kollane paprika, 2 tomatit, pool purki bolognesi kastet, veidi küpsetatud kanalihatükke, pool purki ananassi kuubikuid, piprasegu, pizzamaitseainet, soola.

Kui poleks koguaeg lõputut ruttu ja rabamist, oleks reedene rõõm täiuslik.:) Ehk tuleb veel ka hiline vananaistesuvi oktoobri lõppu, kui päikesehelgis metsaäärelt paistvad kollakirjud lehed kumavad sadat erinevat sügishetke, mis panevad unustama kõik mured.

3 kommentaari:

Kiku ütles ...

Nüüd hakkas muidugi veel rohkem kahju, et ikka kiirelt ei otsustanud ja korra maakoju ei põiganud...
Teinekord, ehk mu rõõmuks valmistad jälle pitsat, nii nagu lapsepõlvest mäletan. :)

Kiku ütles ...

Ja see salat on ka just see, mida pikalt olen tahtnud valmistada, sest olen seda vahel rongi restoranvagunist kõhutäiteks ostnud.

Mustikas ütles ...

Pizza tegemisest olin isegi vaimustuses, sest nii ammu polnud teinud. Ja tuletasin seda nii mõnele teiselegi meelde. Isegi Lii tunnistas, et ei viitsinud pärmitaignat teha, vaid ostis kah pulbri pakikese poest. Muidugi seda suurt pizzat oli meile kahele palju, nii et osa läks ka sügavkülma.Ja mulle meeldis see domina taigen rohkem, kui vilma.
Salatitega on nii, et minu meelest annab kõikvõimalikest ainetest kokku segada hea kõhutäide.