Otsing sellest blogist

10. veebr 2017

Kuningubadega kanasupp maitseb ka teisel päeval hästi

Valge härmaniit joonistab looduses kargeid ja kauneid mustreid. Krõbe külm määrab rütmi nii kütmisele kui keetmisele. Keedan kanasuppi üsna tihti. See kosutab keha peale pikki jalgadel olnud tööpäevi, samas peletab kergeid külmetusnähte ja täidab suurepäraselt ju kõhtu. Seekordne lihtne kanasupp on kuningubadega. Ma väga armastan ube. Oast saab suurepärase toitva supi, toreda salati peolauale või mõnusa ahjuroa koos köögiviljade ja kruubiga. Salatites saab tohutult fantaasiaid rakendada ja koostisosasid vahetada, lisada. Poeriiulitelgi on rikkalikult aina uusi ube ja seemnepoedki pakuvad üha üllatavaid katsetusi rohenäppudele. Valged kuningoad on suured ja lihavad ja supis lausa imelised. Konservuba kasutades valmib supp kiirelt. Ja teisel päeval ka suppi soojendades maitseb see ikka hästi (vihje pildiloleva supi kergele vahumullile).

1 kana supikogu või paar koiba, 1 suur porgand, 2-3 kartulit, 1 sibul, mõned kirsstomatid, 1 purk valgeid kuningube, vett, õli, küüslauku, tükike ingverit, tilli, peterselli, roosat Himaalaja soola, 1 loorberileht, Meira Provencale ürdisegu, Meira ürdist pipramaitseainet, mõned vürtsiterad


Pane kana supikogu või koivad külma veega keema, riisu hoolikalt vaht, lisa katki tehtud loorberileht, mõned vürtsiterad, sool, ingver. Koori porgand ja tükelda ratasteks, haki sibul ja pühi pisarad. Kuumuta pannil veidi õli ja keeruta porgand koos sibulaga kiirelt kullakarvaliseks. Porgand vajab õliga suhet oma heade omaduste väljaandmiseks, muidu hoiab neid kiivalt endale. Lisa oranž söögiisutekitav segu puljongisse. Lase kanal pehmeneda, siis lisa kartuli kuubikud ja nõrutatud kuningoad. Kuni kartul valmib, maitsesta supp meelepäraste maitseainetega, puista rohelisi ürte,  timmi mõõduka soolaga maitset. Lõpuks pane potti mõned kirsstomati sektorid ja purustatud küüslauk ja keera kuumus välja. Küüslauku lisa uhkelt, küüslauk kuulub ubadega kokku ja vormistab iga väärt supi. Võta kanatükid leemest välja, eemalda kondid ja pane tükeldatud liha potti tagasi.
Mina jätan siis tavaliselt supi maitsestuma ja lähen teen oma kohustusliku poole tunnise liikumise ringi. Punaste põskedega tagasi tulles, värske ajaleht või postkasti potsatanud trükilõhnaline ajakiri ühes, külmetavate käppadega kiisud tuppa päästetud, hakkan hea supiga end kosutama. Lisandiks hea teraleib sibula siilude, ingveri tükkide ja küüslaugu laastudega. Olgu tervis hoitud!

Kommentaare ei ole: